Stomatologia estetyczna w służbie pięknego uśmiechu

Nie zawsze zdrowe zęby wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Czasami nie odpowiada nam ich kształt, kolor lub nawet rozmiar. Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna.

To dziedzina, która główny nacisk kładzie na wygląd zębów dopasowany do oczekiwań Pacjenta. Możemy sprawić, że Państwa uśmiech będzie równy, śnieżnobiały i po prostu zachwycający. Co możemy zrobić? Począwszy od wypełnień (czyli plomb) poprzez różne metody wybialania zębów, aż po pełnoceramiczne korony i licówki całkowicie zmieniające wygląd zębów. 

W zakresie stomatologii zachowawczej proponujemy Państwu estetyczne wypełnienia kompozytowe z materiałów renomowanych firm. Materiały te cechuje trwałość i wysokie walory estetyczne. Różnorodność barw materiałów kompozytowych pozwala na idealne dopasowanie uzupełnienia do naturalnego koloru naszych zębów.

Oprócz estetyki, kładziemy również nacisk na prawidłową odbudowę struktury zęba poprzez idealne ukształtowanie wypełnienia. W naszym asortymencie materiałów kompozytowych, oprócz tych tradycyjnych, znajdziecie także nowatorskie rozwiązania. Z pewnością należą do nich wypełnienia najnowszej generacji uwalniające związki fluoru, którego działanie antypróchnicze jest udowodnione naukowo i potwierdzone przez stomatologów.

Nieco droższym rozwiązaniem, jednak znacznie bardziej kosmetycznym i trwałym, są inlaye ceramiczne.

Ich przygotowanie wymaga nieco więcej pracy niż przy klasycznym uzupełnieniu kompozytowym, ale ta technika pozwala na wykonanie wyjątkowo kosmetycznych wypełnień. W jaki sposób? Otóż wypełnienia dzięki optycznym właściwościom materiału stapiają się kolorystycznie z zębem, który zachowuje naturalny odcień. Są przy tym doskonale dopasowane do anatomii zęba i jego otoczenia, zaś siła wiązania między ceramiką, a powierzchnią zęba tworzy zupełnie nową jakość. W niektórych przypadkach są alternatywą dla korony protetycznej.

Inlaye ceramiczne wykonujemy na jednej wizycie w systemie CEREC. Dzięki temu, na ekranie komputera możemy dokładnie zaprojektować wszystkie elementy uzupełnienia, jego istotne parametry, dopasowując je do indywidualnych cech uzębienia Pacjenta. Precyzja systemu CEREC zdecydowanie przewyższa metodę tradycyjną, w której uzupełnienie wykonuje technik pracując na powielonym modelu gipsowym.