TECHNOLOGIE

 • Protetyka komputerowa CERECCEREC umożliwia wykonanie wysokiej jakości, bardzo estetycznych prac pełnoceramicznych takich jak: korony, mosty, inlaye, licówki, a także prace na implantach. Na system ten składają się między innymi: skaner wewnątrzustny, komputer z konsolą do projektowania uzupełnień, obrabiarka CEREC in LAB oraz piece do wypalania ceramiki. Dowiedz się więcej - kliknij w zdjęcie>
 • Nawigacja implantologicznaW leczeniu implantologicznym wykorzystujemy komputerowe systemy do planowania leczenia stomatologicznego. Systemy pomagają precyzyjnie zaplanować zabieg na podstawie zdjęć RTG i tomograficznych. Dzięki temu lekarz dokładnie wie, jaki wybrać implant i w którym miejscu go założyć.
 • Radiologia niskodawkowaNa miejscu, w gabinecie Pacjentom oferujemy kompleksową diagnostykę RTG. Niskodawkowe promieniowanie jest bezpieczne dla zdrowia i umożliwia uzyskanie prześwietlenia w kilka minut, dzięki czemu w zasadzie od razu po badaniu można rozpocząć leczenie.
 • MikroskopMikroskop stomatologiczny stał się podstawowym narzędziem pracy dla endodonty. Ten wynalazek spowodował prawdziwą rewolucję w leczeniu chorób miazgi zęba. Użycie mikroskopu pozwala dostrzec szczegóły niewidoczne gołym okiem, dzięki czemu ząb ze stanem zapalnym lub uszkodzeniem miazgi udaje się uratować. Kiedyś nie było takiej możliwości poprzez brak odpowiedniego sprzętu. Ogromnym atutem leczenia endodontycznego przy pomocy mikroskopu jest mniejszy ból podczas zabiegów oraz zwiększenie bezpieczeństwa Pacjenta.
 • PiezochirurgiaPiezochirurgia to chirurgia z wykorzystaniem ultradźwięków. Przede wszystkim zapewnia wyjątkowo precyzyjne i praktycznie bezstratne cięcie tkanki kostnej. Bardzo istotną jej cechą jest bezpieczeństwo, gdyż cięcie kości przebiega tu bez urazu tkanek miękkich, a lekarz ma absolutną kontrolę nad pracą urządzenia. Umożliwia bezpieczne i bardzo precyzyjne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, implantologii, periodontologii, chirurgii szczękowo-twarzowej.
 • Masa płytkowa PRFZawarte w osoczu krwi czynniki wzrostu stymulują rewaskularyzację (tworzenie naczyń krwionośnych), syntezę kolagenu i regenerację tkanki kostnej. Są one obecne w płytkach krwi i odgrywają zasadniczą rolę w różnicowaniu tkanki łącznej i regeneracji kości. Z żyły Pacjenta pobierana jest krew, która następnie jest odwirowywana w specjalnej maszynie, dzięki czemu pozyskuje się z krwi fibrynę bogatopłytkową. Stomatolog wykorzystuje ten preparat do wspomożenia procesów odnowy tkanek Pacjenta.
 • OralitestWszyscy wiemy, że wczesne wykrywanie zmian nowotworowych ma często decydujące znaczenie w walce z tą chorobą, Postanowiliśmy więc wyposażyć nasze gabinety w urządzenie Oralitest, które poprzez emisję specjalnie dobranej długości fali świetlnej pozwala na wykrycie drobnych zmian zapalnych i nowotworowych, które przy obserwacji w normalnym oświetleniu mogłyby zostać pominięte.
 • VectorVector to ultradźwiękowe urządzenie służące do oczyszczania głębokich kieszonek dziąsłowych, a także wykorzystywane jest przy leczeniu stanów zapalnych dziąseł, paradontozy, leczeniu tkanek wokół implantu itp. Leczenie z wykorzystaniem tego urządzenia niejednokrotnie pozwala uniknąć interwencji chirurgicznej.
 • Piece ceramiczneNowoczesne piece do wypalania porcelany i synteryzacji tlenku cyrkonu, pozwalają nam na wykonanie większości stałych uzupełnień protetycznych na miejscu, często w ciągu jednej wizyty pacjenta. Drobna korekta kształtu czy koloru uzupełnienia ceramicznego, nie oznacza już kilku dni oczekiwania i ponownego przyjazdu do kliniki. Jest to kwestia kilkudziesięciu minut potrzebnych na dokonanie stosownych zmian, wypalenia ceramiki i jej ostygnięcia.
 • Laser stomatologicznyLaser stomatologiczny Smart M to najnowocześniejsze urządzenie medyczne przeznaczone do wykonywania precyzyjnych hemostatycznych nacięć, kontrolowanej koagulacji oraz odparowania tkanki.
 • DiagnostykaDobrze postawiona diagnoza pozwala na wczesne identyfikację schorzeń tkanek miękkich, twardych i kości w obrębie całego układu stomatognatycznego (diagnostyka nowotworowa, próchnicy, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych) – a co za tym idzie, pozwala w lepszy sposób zadbać o stan uzębienia Pacjenta. Pomaga również dostrzec inne niepokojące objawy, niekoniecznie związane ze stomatologią - wówczas lekarz stomatolog skieruje Pacjenta do odpowiedniego specjalisty.
 • Sonda periodontologiczna PA-ONAutomatyczna sonda pomiarowa PA-ON to wyjątkowe narzędzie stosowane w profilaktyce, diagnostyce, a także leczeniu chorób przyzębia. Klinika Periodent jest w gronie nielicznych ośrodków stomatologicznych w Polsce, które wykonują badanie za pomocą tego urządzenia.
  Cyfrowa sonda PA-ON pozwala na wysoce precyzyjną analizę schorzeń periodontologicznych – umożliwia m.in. ocenę postępu leczenia laserem Smart M, określenie głębokości kieszonek przyzębnych, pomiar grubości płytki nazębnej nawet pojedynczego zęba, a także ocenę ruchomości zębów.
 • iTero - komputerowe wyciski zębówTradycyjne wyciski to już przeszłość. Teraz uzębienie skanuje się komputerowo. W kilkanaście minut, bez znieczulenia i w komfortowych warunkach stomatolog skanuje do komputera obraz 3D zębów pacjenta na potrzeby leczenia ortodontycznego czy protetycznego. Periodent w Warszawie.
 • Komórki macierzyste z zębówPomagamy zabezpieczyć zęby do pobrania komórek macierzystych. Mogą to być zęby mleczne u dzieci lub u dorosłych ósemki, a także zęby usuwane np. podczas leczenia ortodontycznego. Komórki macierzyste pozyskuje się ze zdrowej miazgi zęba.