System VECTOR

Skuteczne leczenie zaawansowanej paradontozy. Pomaga uniknąć interwencji chirurgicznej. 

Problem paradontozy dotyka coraz większą liczbę Pacjentów, a ona sama zyskuje miano „choroby cywilizacyjnej”. Skutecznym rozwiązaniem dla osób dotkniętych tą dolegliwością są zabiegi przy użyciu nowoczesnego urządzenia Vector.

Vector jest systemem, który wykorzystujemy zarówno do leczenia jak i profilaktyki paradontozy. Vector to ultradźwiękowe urządzenie służące do oczyszczania głębokich kieszonek dziąsłowych, a także wykorzystywane jest przy leczeniu stanów zapalnych dziąseł, tkanek przyzębia, leczeniu paradontozy, leczeniu tkanek wokół implantu itp. Leczenie z wykorzystaniem tego urządzenia niejednokrotnie pozwala uniknąć interwencji chirurgicznej. Na końcówki urządzenia podawany jest fluid zawierający  cząsteczki hydroksyapatytu, dzięki czemu zostaje z kieszonek usunięta nie tylko szkodliwa flora bakteryjna, ale także powierzchnie korzenia zostają wypolerowane i uzdatnione w ten sposób, aby powstał nowy przyczep dziąsła do korzeni zębów. System jest także polecany po zakończonym leczeniu chorób przyzębia, jako utrwalający jego efekty.

 

Zalety systemu Vector:

  • skuteczność
  • większa wygoda i komfort dla Pacjenta (zabieg trwa 1-1,5h)
  • zabieg jest całkowicie bezpieczny
  • mniejsza inwazyjność niż w przypadku zabiegów chirurgicznych (nie powoduje żadnych uszkodzeń – nasze dziąsła, kieszonki zębowe, szkliwo są bezpieczne. Urządzenie nie niszczy także cementu stomatologicznego, implantów, mostów, koron)
  • minimalizuje ryzyko interwencji chirurga stomatologa

Zabieg jest delikatny dla Pacjenta, trwa ok. 1h i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu można normalnie funkcjonować i wrócić do codziennych obowiązków. Może jedynie wystąpić nieznaczna wrażliwość dziąseł, która mija po kilku dniach. Po 4-6 tygodniach należy się umówić się na badanie kontrolne. Za to efekty widoczne są gołym okiem, zaraz po zabiegu: obrzęk znika, ból mija, wyraźnie zmniejsza się lub całkowicie ustaje krwawienie dziąseł, dziąsła są zdrowsze, sprężyste, szkliste.