SYSTEM VECTOR

VECTOR - jest urządzeniem, które służy zarówno do leczenia, jak i profilaktyki paradontozy. Dzięki tej zaawansowanej technologii, możliwe jest mikroinwazyjne oczyszczenie głębokich kieszonek przyzębnych bez konieczności interwencji chirurgicznej. Na końcówki urządzenia podawany jest fluid zawierający cząsteczki hydroksyapatytu, który pozwala na całkowicie usunięcie przylegającej warstwy flory bakteryjnej, czyli głównej przyczyny chorób przyzębia oraz ich nawrotów.

System VECTOR stosujemy w następujących przypadkach:

  • w profilaktyce paradontozy;
  • w leczeniu paradontozy początkowych stadiów, jako główne leczenie;
  • w leczeniu paradontozy zaawansowanej, jako etap przedzabiegowy, poprawiający efekt leczenia chirurgicznego i przygotowujący do niego;
  • jako zabiegi podtrzymujące po zakończonym leczeniu chorób przyzębia - w leczeniu stanów zapalnych wokół implantów;
  • w leczeniu stanów zapalnych wokół prac protetycznych pełnoceramicznych (Zirconia, Procera, mosty i korony).

Zastosowanie systemu Vector znacząco zmniejszyło liczbę Pacjentów kwalifikowanych do leczenia chirurgicznego.

Zabieg urządzeniem VECTOR trwa ok. 1-1,5 godziny, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych czynności i obowiązków. Przez kilka dni może jedynie występować niewielka, mijająca bolesność i wrażliwość dziąseł. Dodatkowo, po okresie 4-6 tygodni powinniśmy odwiedzić stomatologa, który dokona kontroli naszego stanu.

Leczenie paradontozy z systemem vector

Po terapii wektorowej dziąsła są wyraźnie zdrowsze, bladoróżowe, sprężyste, zanika krwawienie, obrzęk i bolesność dziąseł. Ta nowatorska metoda jest dobrze tolerowana przez Pacjentów i co ważne – całkowicie bezbolesna w zastosowaniu.

Jedynie w przypadkach zaawansowanej paradontozy, wymagającej zastosowania preparatów do sterowanej regeneracji kości, konieczne stają się zabiegi chirurgiczne. 

system vector paradontoza