Usuwanie ósemek w Warszawie

Usuwanie ósemek to zabieg dość powszechny. Zęby mądrości potrafią sprawić kłopot, ale też przypadki, gdy wyrastają całkiem dobrze nie są takie rzadkie. Kiedy usuwać zęby mądrości, a kiedy je zostawić? Odpowiadamy w artykule!

Ósemki, czyli nie takie mądre zęby mądrości

Ból może być nieznośny. Tępy, rozlany, albo ostry i przenikliwy. Ósemki potrafią dać znać o sobie. Dlatego diagnostyka problemów z ostatnimi zębami trzonowymi nie zawsze jest łatwa. Jeśli stomatolog nie stwierdzi próchnicy, czy stanów zapalnych dziąseł, ewentualnie innych przyczyn powstawania bólu, wtedy konieczne będzie wykonanie zdjęcia RTG.

Usuwanie ósemek Warszawa Bielany Periodent
Usuwanie ósemek nie zawsze jest konieczne. Zbadamy to w Periodencie!

Zaczynamy od diagnostyki RTG

Zęby mądrości, jak często nazywane są ósemki, mogą sprawiać problemy. Zwykle wyrastają między 16 a 25 rokiem życia, chociaż zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Kiedy pojawiają się kłopoty? Gdy nie mają wystarczająco miejsca, by się wyrznąć lub gdy wyrzynają się krzywo. W takim przypadku tylko diagnostyka RTG może pokazać źródło problemu. Pacjenci, którzy szukają usuwania ósemek w Warszawie muszą pamiętać, by wybrać gabinet, który ma nie tylko dobrego fachowca, ale również odpowiedni sprzęt diagnostyczny. W Periodencie dysponujemy pełnym zakresem diagnostyki radiologicznej, jak RTG punktowe, pantomogram oraz tomografia komputerowa. Ważne jest by odpowiednio wcześnie rozpoznać problem i dzięki temu zapobiec późniejszym powikłaniom.

Czy zawsze ósemki należy usuwać?

Nie zawsze. To oczywiste, że gdy zęby mądrości nie sprawiają problemów, to nie należy ich usuwać. Stomatolog na wizycie konsultacyjnej wykona przegląd zębów i jamy ustnej. Zwróci uwagę na to, czy ósemki są prawidłowo wyrznięte, czy nie ma wokół nich stanu zapalnego i czy nie powodują przesuwania sąsiednich zębów. Ostatnie trzonowce, ze względu na swoje umiejscowienie – w głębi jamy ustnej, często sprawiają problemy we właściwiej higienie. Pacjentom trudno tam dotrzeć szczoteczką, a to sprawia, że może rozwijać się próchnica czy stan zapalny dziąseł. To też jest wskazanie, by zęby usunąć. W Periodencie dbamy o to, by usuwanie ósemek w Warszawie było komfortowe i maksymalnie mało obciążające pacjenta. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, rozbudowaną diagnostyką, a nasi lekarze mają lata doświadczenia i wiele przebytych kursów doskonalących umiejętności. Czy usuwania ósemek należy się bać? Oczywiście, że nie! Kluczowe jest rozpoznanie, czy właśnie w Twoim przypadku musi dojść do ekstrakcji ósemek, może wystarczy poprawić higienę i oczyścić kieszonki zębowe, jeśli trzonowiec wyrasta prawidłowo. Na te wszystkie pytania na pewno odpowie lekarz stomatolog w naszej warszawskiej klinice na Bielanach.

Czy usuwanie ósemek w Warszawie jest drogie?

Z pewnością zabiegi związane z tą kategorią uzębienia są trudniejsze z medycznego punktu widzenia. W gruncie rzeczy nie każdy gabinet dentystyczny podejmuje się ich wykonania. Koszty są więc nieco wyższe, niż ma to miejsce w przypadku standardowych usług. Periodent może się jednak pochwalić wyjątkowo korzystnym cennikiem również w tym obszarze. Chirurgiczne usuwanie ósemek w Warszawie nie zrujnuje więc niczyjego portfela. Doświadczona kadra gwarantuje przy tym profesjonalne wykonanie ekstrakcji ze zminimalizowanym ryzykiem powikłań. Czasami pojawia się pytanie, czy zabieg taki w ogóle jest potrzebny. Jeśli są ku temu wskazania zdrowotne, wtedy trzeba podjąć stanowcze kroki. By poznać ceny, zajrzyj do naszego cennika.

Bóle głowy od ósemek? To możliwe!

Gdy męczy nas powracający ból głowy, ratujemy się tabletkami lub pomocy szukamy u neurologa – często na próżno. Dolegliwości bólowe głowy mogą być spowodowane wieloma czynnikami m.in. stresem czy niewłaściwym odżywianiem, ale również problemami stomatologicznymi np. zgrzytaniem zębami. Jeśli żaden z tych powodów nie dotyczy pacjenta, dolegliwość może być spowodowana zatrzymanymi zębami mądrości.

Pacjenci często nie łączą uporczywych bólów głowy z wyrastaniem zębów mądrości. Gdy rosną one pod kątem i utkną w kości szczęki lub żuchwy, zaczynają napierać na inne zęby i powodują zaburzenia zgryzowe np. bóle stawu skroniowo-żuchwowego, łączącego żuchwę z pozostałą częścią czaszki. Ten z kolei może promieniować na inne obszary twarzy skutkując bólem głowy.

Co więcej, niektórzy pacjenci skarżą się również na kłopoty z zatokami, czemu winna jest anatomia. Górne ósemki znajdują się w głębi jamy ustnej, tuż poniżej zatok. Ich rosnące i rozwijające się korzenie, mogą uciskać zatoki znajdujące się w okolicy. To może podrażniać zakończenia nerwów i dawać objawy bólu zatok. Gdy szukamy informacji o usuwaniu ósemek Warszawie, warto zwrócić uwagę, czy gabinet posiada inne usługi, które umożliwią kompleksowe objęcie Pacjenta opieką stomatologiczną. Ósemki to nie jedyny problem, z którym zgłaszają się Pacjenci. Często są nieświadomi rozwijającej się paradontozy, nie znają objawów, ani sposobów leczenia zapalenia dziąseł. Tymczasem, im wcześniej się zgłosimy, tym lepiej dla naszego zdrowia.

Skuteczny zabieg w odpowiednich warunkach

Nasza klinika zapewnia kompleksową diagnostykę wszystkich Pacjentów borykających się z problemem „zębów mądrości”. Czuwamy nad tym, aby każdy mógł liczyć na właściwą pomoc, dzięki której ból i dyskomfort uda się definitywnie zażegnać. Zespół stomatologów z wieloletnią praktyką sprawi, że usuwanie ósemek w Warszawie przestanie kojarzyć się wielu osobom z traumatycznymi przeżyciami. Kierując się przyjętą filozofią, Periodent chce leczyć uzębienie sprawnie, skutecznie i bezboleśnie. Warto powierzyć nam swoje „zęby mądrości”, aby jak najszybciej, po udanym zabiegu ekstrakcji, wrócić do normalnego funkcjonowania.

Po kompleksową diagnostykę i leczenie zębów, nie tylko usuwanie ósemek, zapraszamy do naszej kliniki na warszawskich Bielanach.