Chirurgia stomatologiczna

Chirurgiczna precyzja w trosce o Twój uśmiech

Chirurgia stomatologiczna - zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic sąsiadujących. Dotyczy przede wszystkim zabiegów, które wykonuje się w jamie ustnej w celu likwidacji stanów zapalnych, a także poprawy warunków kości szczęk i tkanek miękkich.

Szukasz chirurga stomatologa w Warszawie? Kojarzy się głównie z usuwaniem zębów. To jednak dziedzina stomatologii, która obejmuje szerszy zakres działań. M.in. chirurgiczne usuwanie ósemek

chirurg stomatolog Warszawa Bielany Periodent

Każdy zabieg chirurgii stomatologicznej zaczynamy od diagnostyki i omówienia leczenia z Pacjentem

Chirurg stomatolog w Warszawie

Klinika Periodent oferuje Państwu pełną gamę zabiegów chirurgicznych wykonywanych przez doświadczonych lekarzy. Przeprowadzamy m.in. zabiegi:

 • Ekstrakcji (usuwania) zębów - stałych i mlecznych, również ósemek, jeśli zajdzie taka konieczność.
 • Hemisekcji - polegają na separacji i usunięciu w znieczuleniu miejscowym jednego (lub więcej) korzenia zęba wraz z częścią jego korony. Pozostałą część wykorzystuje się do osadzenia uzupełnienia protetycznego (np. korony porcelanowej).
 • Resekcji - polegającej na chirurgicznym wycięciu wierzchołka korzenia zęba z jednoczesnym usunięciem zmian zapalnych i odpowiednim zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego.
 • Chirurgii implantologicznej – mającej na celu poprawę warunków kostnych szczęki i żuchwy przed procesem wszczepienia implantów. W jej skład wchodzą następujące zabiegi:
 1. podnoszenie dna zatoki szczękowej – zabieg przygotowujący do leczenia implantologicznego Pacjentów, u których zbyt nisko położone dno zatoki szczękowej uniemożliwia prawidłowe osadzenie implantu;
 2. sterowana regeneracja kości (augmentacja) – polegająca na umieszczeniu w rekonstruowanej okolicy materiału kościozastępczego oraz pokrycie go specjalną błoną zaporową.
 • Korekty pobrzeży kostnych, zabiegi korekcyjne dziąseł i plastyka błon śluzowych.
 • Kiretaże - leczenie kieszonek przyzębnych powstających wskutek nawarstwiania się i wnikania kamienia nazębnego w szczelinę między zębem a dziąsłem.
 • Zabiegi płatowe – polegające na usunięciu zapalnie zmienionych tkanek oraz kamienia poddziąsłowego i odbudowie utraconej kości. Stosuje się je w przypadku zaawansowanej paradontozy lub zmian w okolicach wierzchołka korzenia zęba.
 • SRT - (sterowana regeneracja tkanek) zastosowanie preparatów kościotwórczych.

A także drobniejsze zabiegi, jak:

 • usuwanie torbieli i cyst
 • podcięcie wędzidełka
 • repozycja nerwów
 • szynowanie i stabilizacja zębów i kości

Chirurg stomatolog dysponuje nowoczesnym sprzętem. Leczenie każdego przypadku rozpoczyna od dokładnej diagnostyki, czyli zdjęć RTG, tomografii komputerowej, wspomaga się również planowaniem komputerowym np. przy zabiegach implantologicznych. Chirurg stomatolog w naszym gabinecie dysponuje również narzedziami piezochirurgicznymi minimalizującymi ingerencję w organizm, co przyspiesza leczenie. Narzędzia piezochirurgiczne pomagają również zwiększyć precyzję zabiegu, a to oznacza lepsze efekty i krószy czas rekonwalescencji. Większość zabiegów wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, czyniąc je tym samym całkowicie bezbolesnymi. Na specjalne życzenie Pacjenta (lub w przypadku sugestii lekarza) istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym - pod okiem lekarza anestezjologa. Przed każdym zabiegiem chirurgicznym chirurg - stomatolog udziela konsultacji, na której dobierany jest dla Państwa odpowiedni plan leczenia. Lekarz zasugeruje również wybór odpowiedniego znieczulenia. Wszystko to z myślą o Państwa komforcie.

Szukasz chirurga stomatologa w Warszawie?

Skontaktuj się z nami!