Invisalign - niewidoczny aparat, który możesz zdjąć w każdej chwili

Lunch, spotkanie biznesowe, wystąpienie? Poznaj wygodny aparat Invisalign

Invisalign to metoda korygowania wad zgryzu, oparta na innowacyjnych, amerykańskich technologiach.  Dlaczego innowacyjna? Metoda prostowania zębów za pomocą systemu Invisalign różni się od tych tradycyjnych. Składają się na nią praktyczne nakładki, które nosimy w ciągu dnia na zębach, jednak nie posiadają one drutów i klamer jak standardowe aparaty ortodontyczne. Nakładki są przezroczyste, wykonane ze specjalnego tworzywa, idealnie wymierzone pod nasze zęby, wymieniane są mniej więcej co 2 tygodnie w miarę przesuwania się zębów, które milimetr po milimetrze układają się w idealnie prosty łuk.  Z tej metody korzysta już 3 mln ludzi na całym świecie i wciąż ich przybywa.

Jakie są zalety aparatu Invisalign?

- Można go zdjąć w każdym momencie, np. do mycia, do jedzenia i na spotkanie. 

- Wygodny, bez metalowych elementów mogących powodować podraznienia.

- Komputerowe planowanie leczenia, można zobaczyć na ekranie komputera efekt końcowy.

Z czego wykonane są nakładki Invisalign?

Z poliuretanu - innowacyjne tworzywo SmartTrack - elastyczne, trwałe, dopasowuje się do zębów, a przy tym przeźroczyste i estetyczne. Precyzyjnie dopasowuje się do kształtu zębów i sprawia, że nakładki są komfortowe w noszeniu. 

Estetyka

W przeciwieństwie do aparatów posiadających metalowe druty i zamki, nakładki Invisalign są przezroczyste, a więc bardzo dyskretne dla otoczenia, wykonane są z wytrzymałego, termoplastycznego tworzywa (bezpieczny poliuretan). W miarę leczenia, co ok. 2 tygodnie wymieniamy nakładki na nowe, co pozwala zachować estetyczny ich wygląd i higienę.

Invisalign Warszawa porównanie

Precyzja

Dzięki zastosowaniu technologii 3D możliwe jest pełne spersonalizowanie leczenia pod potrzeby konkretnego pacjenta. Unikalne oprogramowanie ClinCheck® pozwala na podgląd poszczególnych etapów terapii na samym jej początku jak i w trakcie, dzięki czemu pacjent wie jakich efektów może się spodziewać. Dokładność systemu Invisalign co do 10 mikrometrów umożliwia terapię najbardziej precyzyjną: każda nakładka wywiera nacisk zarówno w konkretnych miejscach, jak i poprzez idealnie wymierzony okres czasu. Nic nie dzieje się tu przez przypadek – lekarz nadzoruje każdy etap leczenia, co pozwala na uzyskanie pożądanego efektu leczenia. 

Wygoda

Jak długo nosimy Invisalign? Nakładki należy nosić przez 20-22 godzin dziennie, ale można je zdjąć na czas mycia zębów i jedzenia posiłków, co nie jest możliwe przy aparatach stałych, które wymagają dokładnego czyszczenia. W pilnych sytuacjach np. podczas biznesowego spotkania czy ważnej uroczystości także możemy zdjąć nakładki i cieszyć się nieskrępowanym niczym uśmiechem. Decydując się na tą metodę oszczędzamy także czas, który spędzamy w fotelu, wizyty są krótsze, gdyż zamiast dopasowywania drutów, jak to ma miejsce w stałym aparacie, już na początku leczenia dostajemy gotowy do założenia komplet alignerów Invisalign. Unikamy również podrażnień dziąseł i błon śluzowych, które zdarzają się czasami przy noszeniu stałych aparatów.

Invisalign Warszawa umów się na wizytę

Jak długo nosić system Invisalign?

Leczenie trwa tyle, co standardowymi aparatami, czyli średnio od 9 do 18 miesięcy, w zależności od rodzaju wady zgryzu. O dokładnym czasie leczenia poinformuje nas ortodonta podczas konsultacji.

Metodą Invisalign bez problemu wyrównamy nasze zęby, m.in. wyeliminujemy przodozgryz, tyłozgryz i szpary między zębami, jak również stłoczenie zębów. O tym, czy leczenie systemem jest odpowiednie dla Ciebie, zdecyduje stomatolog. 

Koszty

Koszty leczenia są porównywanle z leczeniem aparatem stałym, dokładną wycenę otrzymasz po diagnostyce na wizycie. 

Leczenie ortodontyczne invisalign warszawa

Korzyści z metody Invisalign

Alignery Invisalign są niemal przezroczyste. Nikt nawet nie zauważy przeziernych, gładkich aparatów Invisalign na twoich zębach, dzięki czemu możesz je nosić w każdej sytuacji, każdego dnia.

Alignery można zdejmować, więc nie ma żadnych ograniczeń co do produktów, które można jeść i pić. Można je zdjąć również do szczotkowania i czyszczenia zębów nicią dentystyczną, aby zachować dobrą higienę jamy ustnej.

W odróżnieniu od klasycznych stałych aparatów, alignery nie mają żadnych zamków ani drutów. To oznacza, że mniej czasu spędza się na wizytach u lekarza prowadzącego leczenie metodą Invisalign.

Invisalign daje również możliwość poznania końcowego efektu i całego planu leczenia nawet jeszcze przed jego rozpoczęciem.

W planowaniu leczenia wykorzystujemy komputerowy skaner uzębienia w 3D - iTero, zobacz [tutaj]

Jak wygląda procedura leczenia?

Niemal identycznie, jak przy tradycyjnym aparacie. Rozpoczynamy od konsultacji, diagnostyki RTG i skanowania zębów w 3D, następnie, jeśli nie ma przeciwskazań, Pacjent decyduje się na leczenie Invisalign. Nakładki są wytwarzane w USA, więc od diagnostyki do rozpoczęcia leczenia mija ok. 3 tygodni.