APARAT BEZLIGATUROWY

Aparat ortodontyczny oparty na technice bezligaturowej. Technika ta polega na mocowaniu łuku aparatu specjalnymi klapkami, zamiast przywiązywania go gumkami (ligaturami), co jest wygodniejszym rozwiązaniem w użytkowaniu.

Ponadto, w mechanizmach aparatów, w których stosowane są ligatury gumowe (utrzymujące łuk nieruchomo) może powstać tarcie i nacisk. Wynikiem tych tarć jest dłuższe i mniej komfortowe leczenie. Jednak system bezligaturowy eliminuje ten problem wprowadzając mechanizm ślizgowy. Aparaty wykonane w tej technologii są łagodne dla zębów oraz tkanek, które je otaczają. Nowoczesny mechanizm aparatu szybko i bardziej komfortowo reguluję pozycję zębów.

ortodoncja warszawa damon system

System bezligaturowy

Leczenie w systemie bezligaturowym to klinicznie sprawdzony sposób terapii wad zgryzu - to kolejny krok w rozwoju ortodoncji - wyrównuje zęby delikatniej i widocznie zmienia estetykę twarzy, w większości wypadków wykluczając konieczność ekstrakcji.

Pacjenci korzystający z tej technologii krócej noszą aparat, mają mniejszą ilość wizyt kontrolnych oraz zdecydowanie rzadziej odczuwają ból. Również higiena nie nastręcza trudności, gdyż nie ma wspomnianych wcześniej ligatur, które utrudniają usuwanie nagromadzonego osadu.

Zalety systemu bezligaturowego:
  • rewelacyjne efekty estetyczne
  • wygodne użytkowanie - bardzo łatwo utrzymać czystość aparatu
  • zamki bezligaturowe są łagodne dla zębów oraz tkanek je otaczających
  • w większości przypadków eliminuje potrzebę ekstrakcji zębów
  • krótszy czas leczenia i mniej wizyt kontrolnych (w porównaniu z systemami opartymi na ligaturach)