Licówki stomatologiczne - gabinet Warszawa Bielany

Nie podoba Ci się kształt lub kolor Twoich zębów? Jeśli tak, to próbowałaś już pewnie wszystkiego - wybielania laserowego, preparatów z apteki i metod domowych? Ale nic nie zadziałało? Jeżeli więc wszystkie te metody zawiodły, licówki stomatologiczne są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Piszemy dlaczego. 

Kiedy myślisz, że piękny uśmiech jest zarezerwowany tylko dla hollywoodzkich gwiazd - jesteś w wielkim błędzie. Każdy bowiem chce mieć równe i białe zęby. To, że dodają one twarzy uroku to tylko jedna z zalet. Przede wszystkim sprawiają, że wyglądamy nie tylko młodziej, ale również bardziej atrakcyjnie. Czasami jednak nasze zęby, pod względem estetycznym, pozostawiają wiele do życzenia. Nie zawsze natura obdarzyła nas takim uśmiechem, jaki sobie wymarzyliśmy. Na przykład często zdarza się, że zęby są zbyt małe w stosunku do ust i twarzy. Mogą też być starte bądź zniszczone wskutek inwazyjnych kuracji lekowych. Nie pomogą tutaj nawet regularne wizyty u dentysty i prawidłowa higiena. W tego typu przypadkach również samo wybielanie na niewiele się zda - tutaj trzeba zdecydowanych kroków. Licówki stomatologiczne są jednym z nich.

Licówki stomatologiczne zakładanie Periodent Warszawa

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe są cienkimi płatkami porcelany. Nakłada się je na zewnętrzną powierzchnię przednich zębów. Licówki porcelanowe mają za zadanie:

  • zmianę koloru, kształtu i ogólnego wyglądu zębów,
  • zamaskowanie diastemy, starcia, asymetrii zębów czy niekorzystnych przebarwień (takich, które nie są możliwe do usunięcia w inny sposób).

Są to najczęstsze przyczyny, dla których stosuje się właśnie licówki porcelanowe. Skąd się wzięła nazwa "licówki? Stąd, że zakłada się je od licowej, czyli zewnętrznej strony zębów. Jak rozpocząć leczenie? Warszawa to miasto, w którym można znaleźć wiele gabinetów świadczących tego typu usługi - różnią się one przede wszystkim ceną wykonania licówek. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg to jednak gwarancja zadowalającego efektu końcowego, który będzie miał wypływ na poprawę komfortu naszego życia na długie lata. Nie warto więc skupiać się tylko i wyłącznie na kwestiach finansowych - ważne by znaleźć fachową opiekę stomatologa, któremu możemy zaufać. Jakość i staranność procesu wykonania licówek mają bowiem ogromny wpływ na atrakcyjny lub po prostu zdrowy wygląd twarzy. W gabinecie Periodent oferujemy pełny zakres stomatologii estetycznej, w tym licówki, implanty zębów, jak również leczenie ortodontyczne. Warto zapoznać się z cennikiem usług dostępnym tutaj.

Warszawa jest bogata w gabinety oferujące tego typu usługi, jednak warto zdecydować się właśnie na Periodent. Jesteśmy nie tylko doświadczonymi profesjonalistami, ale troszczymy się także o komfort Pacjenta i dbamy o najdrobniejsze szczegóły. Wiemy bowiem, że piękny uśmiech naszych Pacjentów wpływa pozytywnie na wiele aspektów ich życia - licówka porcelanowa to odpowiedni wybór, gdy inne metody wybielania zębów zawiodły. Nasz gabinet zlokalizowany w Warszawie swoją ofertę kieruje nie tylko do mieszkańców stolicy, ale także do Pacjentów z całego województwa i kraju.

Licówki Periodent Warszawa Bielany

Licówki to dobre rozwiązanie, gdy chcemy całkowicie odmienić uśmiech

Dopasowywanie licówek

Należy także podkreślić, że licówki nie zawsze zakłada się na wszystkie zęby, ale często tylko w tak zwanej strefie estetycznej, czyli na te zęby, które są widoczne podczas szerszego uśmiechu. Czasami tylko niektóre, pojedyncze zęby wyróżniają się na tle pozostałych kształtem czy kolorem. W takim wypadku tylko one wymagają interwencji stomatologa estetycznego. Licówki dobiera się indywidualnie odcieniem i dopasowuje kształt do pozostałych zębów Pacjenta. Stomatolog w trakcie wizyty bierze pod uwagę również oczekiwania Pacjenta odnośnie kształtu, koloru i stopnia metamorfozy uśmiechu. Jednakże w gabinecie Periodent zawsze zwracamy uwagę naszym Pacjentom, że zęby nie powinny w znaczącym stopniu różnić się od naturalnych. Konieczne jest też zachowanie ich naturalnej funkcji, czyli możliwości prawidłowego żucia oraz wymowy. Licówki porcelanowe CEREC, w gabinecie możemy wykonać na jednej wizycie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu CEREC. Nowy uśmiech Pacjenta jest projektowany w komputerze, a specjalna frezarka wycina koronę czy licówkę z kawałka wysokiej jakości ceramiki. W planowaniu uśmiechu pomaga nam zaawansowana technologia cyfrowa 3D dająca możliwość dokładnego wykonania koron, mostów i licówek. Przy wyborze tego typu metody nie jest także potrzebny wycisk zębów Pacjenta, a przyszłe efekty możemy natychmiast obejrzeć na ekranie komputera. Dlaczego nie potrzebujemy tradycyjnego wycisku zębów? Bo pobieramy taki skan elektronicznie – za pomocą ultranowoczesnej kamery. Cały uśmiech Pacjenta jest później widoczny w komputerze.

Przeciwwskazania do zastosowania licówek porcelanowych

Czy istnieją przeciwwskazania przy zakładaniu licówek? Niestety tak. Nie jest to metoda możliwa do zastosowania we wszystkich przypadkach. Do przeciwwskazań w jej użyciu należą między innymi:

  • bruksizm, czyli nawykowe zgrzytanie zębami,
  • choroby dziąseł i duża skłonność do próchnicy,
  • ogólny zły stan zębów uniemożliwiający ich przygotowanie pod licówki.
  • higiena jamy ustnej również musi być na odpowiednim, wysokim poziomie.
  • licówek porcelanowych nie wykonuje się zazwyczaj na zębach martwych, po leczeniu kanałowym, jak również na zębach z dużą ilością wypełnień; w takich sytuacjach rozwiązaniem rekomendowanym przez specjalistów z Periodent są korony pełnoceramiczne

Aby sprawdzić czy u Ciebie można założyć licówki ceramiczne umów się na wizytę konsultacyjną. Lekarz stomatolog porozmawia o Twoich oczekiwania, sprawdzi stan zębów, zleci niezbędną diagnostykę i przedstawi możliwości leczenia. Aktualne koszty sprawdzisz w cenniku. Pamiętaj, że koszt możesz rozłożyć na przystępne kwotowo raty. Sprawdź opcje leczenia finansowanego w systemie ratalnym. To duże udogodnienie dla Pacjentów, którzy potrzebują zaawansowanego i kompleksowego leczenia, a nie chcą nadwyrężyć domowego budżetu.

Licówki porcelanowe w Warszawie – gdzie najlepiej je wykonać?

Jak wspomnieliśmy powyżej, stołeczny rynek pełen jest gabinetów oferujących licówki stomatologiczne. Powoduje to, że Pacjenci muszą podjąć trudną decyzję w kwestii wyboru tego odpowiedniego do przeprowadzenia zabiegu miejsca. Na co należy zwrócić uwagę przy poszukiwaniach dobrego stomatologa? Przede wszystkim na udokumentowane doświadczenie lekarza, jak i profesjonalne wyposażenie gabinetu. Na rynku obecnie istnieje mnóstwo technologii, które wspomagają leczenie dentystyczne. Niestety nie wszyscy dentyści chętnie z nich korzystają. Nader często spowodowane jest to niewystarczającymi środkami na odpowiednie wyposażenie gabinetów. Jest to duży błąd, gdyż nie tylko ułatwiają one proces przeprowadzenia zabiegu, jak i późniejszą rekonwalescencję, ale umożliwiają także większą precyzję pracy. Dzięki właściwej aparaturze można bowiem stworzyć idealnie dopasowane licówki. Warszawa i gabinet Periodent to doskonały wybór. Doświadczeni stomatolodzy i doskonale wyposażone gabinety w połączeniu z najnowszymi technologiami sprawiają, że każdy Pacjent może być pewien fenomenalnej jakości usług.

By poznać możliwości, jakie daje nowoczesna stomatologia estetyczna pod względem licówek porcelanowych, jak również innych metod kreacji wymarzonego uśmiechu, zapraszamy na konsultacje z naszymi stomatologami. Jesteśmy przekonani, że specjaliści z pewnością dobiorą odpowiednie metody umożliwiające uzyskanie pięknego uśmiechu.

Nie czekaj i stwórz swój nowy, piękny uśmiech z Periodent!