Licówki stomatologiczne - gabinet Warszawa Bielany

Nie podoba ci się kształt lub kolor zębów? Próbowałaś już wszystkiego: wybielania laserowego, preparatów z apteki i metod domowych, a nic nie działa? Licówki stomatologiczne to idealne rozwiązanie, gdy inne metody zawiodły.

Piękny uśmiech nie jest zarezerwowany tylko dla hollywoodzkich gwiazd. Każdy chce mieć równe, białe zęby, które dodają uroku i sprawiają, że wyglądamy młodziej i bardziej atrakcyjnie. Czasami nasze zęby, pod względem estetycznym, pozostawiają wiele do życzenia – są starte, zbyt małe lub zniszczone przez przebyte kuracje lekowe. Nie zawsze też natura obdarzyła nas uśmiechem, takim jaki sobie byśmy życzyli. W takich przypadkach samo wybielanie na niewiele się zda, tutaj trzeba zdecydowanych kroków.

Licówki stomatologiczne zakładanie Periodent Warszawa

Czym są licówki stomatologiczne?

Licówki stomatologiczne to cienkie płatki porcelany nakładane na zewnętrzną powierzchnię przednich zębów. Zmieniają kolor, kształt i ogólnie wygląd zębów. Można je stosować, by zamaskować diastemę, starcie zębów, asymetrię kształtu, czy niekorzystne przebarwienia, których nie da się usunąć w inny sposób.

Licówki nie zawsze zakłada się na wszystkie zęby w tzw. strefie estetycznej, czyli te zęby, które są widoczne podczas szerszego uśmiechu. Czasami tylko niektóre, pojedyncze wymagają interwencji stomatologa estetycznego, bo wyróżniają się kształtem czy kolorem. Licówki dobiera się odcieniem i dopasowuje kształt do pozostałych zębów pacjenta. Stomatolog na wizycie konsultuje również oczekiwania pacjenta odnośnie kształtu, koloru i stopnia metamorfozy uśmiechu. Zęby nie mogą przeszkadzać, musi być zachowana naturalna funkcja żucia i wymowy.

Licówki Periodent Warszawa Bielany

Licówki to dobre rozwiązanie, gdy chcemy całkowicie odmienić uśmiech

Licówki a CEREC

Licówki możemy wykonać na jednej wizycie, dzięki innowacyjnemu systemowi CEREC. Nowy uśmiech jest projektowany w komputerze, a specjalna frezarka wycina nową koronę czy licówkę z kawałka wysokiej jakości ceramiki. W planowaniu uśmiechu pomaga nam komputerowe skanowanie zębów w 3D, a przyszłe efekty możemy obejrzeć na ekranie komputera.

Przeciwskazania w licówkach stomatologicznych

Czy są przeciwskazania przy zakładaniu licówek? Jest kilka ważnych czynników, których nie wolno bagatelizować. Są to m.in. bruksizm, choroby dziąseł, duża skłonność do próchnicy, zły stan zębów uniemożliwiający ich przygotowanie pod licówki. Higiena jamy ustnej również musi być na odpowiednim poziomie.

Licówki i stomatologia estetyczna w Warszawie

By poznać możliwości, jakie daje nowoczesna stomatologia estetyczna pod względem licówek i innych metod kreacji wymarzonego uśmiechu, zapraszamy na konsultacje z naszymi stomatologami, którzy dobiorą odpowiednie dla Państwa metody.