Protetyka komputerowa CEREC

Stomatologia cyfrowa aktualnie to według ekspertów najdynamiczniej rozwijający się dział stomatologii, determinujący codzienną praktykę wielu gabinetów dentystycznych. My także stosujemy te narzędzia.

Techniki cyfrowe wykorzystywane w tej dziedzinie medycyny powodują, że Pacjenci są leczeni szybciej i wygodniej, co przekłada się na ogólną jakość usług stomatologicznych.

Absolutnie powtarzalna precyzja, trwałość i nowoczesny design, a jednocześnie szybkość wykonania usługi były dotychczas niemal niemożliwe do osiągnięcia. Wraz z postępem technologicznym w branży stomatologicznej rośnie więc zadowolenie Pacjentów, a także samych stomatologów, których praca zyskuje nowy wymiar. CEREC to jedyny, kompletny system spełniający już dziś wszystkie te warunki.

Więcej o leczeniu z wykorzystaniem protetyki CEREC przeczytasz <tutaj>

Co umożliwia CEREC?

Dzięki systemowi CEREC możemy porzucić konwencjonalne rozwiązania na rzecz technologii CAD/CAM. CEREC umożliwia wykonanie wysokiej jakości, bardzo estetycznych prac pełnoceramicznych takich jak: korony, mosty, inlaye, licówki, a także prace na implantach. Na system ten składają się między innymi: skaner wewnątrzustny, komputer z konsolą do projektowania uzupełnień, obrabiarka CEREC in LAB oraz piece do wypalania ceramiki. Dotychczas wykonywane odlewy i wyciski zębów przechodzą do lamusa, a wszystko dzięki tej nowoczesnej technologii. Umożliwia ona dentyście wykonanie wysoce precyzyjnej pracy protetycznej na miejscu i podczas jednej wizyty - bez potrzeby pobierania wycisku. Leczenie przebiega sprawniej i szybciej.

Taka technologia minimalizuje błędy jakie mogą pojawić się na etapie wycisków czy odlewania modeli oraz skraca czas oczekiwania na końcowy efekt pracy. Wykonanie korony czy mostu porcelanowego wiązały się dotychczas z pobieraniem wycisku i żmudnym procesem przymiarek (sprawdzenie pracy technika i ewentualne modyfikacje). Teraz procedura może zająć od jednej do kilku godzin. Jaka to oszczędność czasu dla samego Pacjenta!