Kompleksowa diagnostyka RTG

Wszystko, co potrzebne, aby zdiagnozować Pacjenta i rozpocząć leczenie - w jednym miejscu

Wiemy, jak ważna jest łatwa dostępność diagnostyki i leczenia, dlatego w Periodencie zadbaliśmy o to, żeby Pacjenci mogli wykonać całą konieczną diagnostykę na miejscu. Dysponujemy nowoczesnymi metodami diagnostycznymi RTG. Wykonywane przez nas badania radiologiczne, dzięki zastosowaniu cyfrowych technologii są bezpieczne dla Pacjentów, a przy tym umożliwiają szybką i dokładną analizę problemu.

Taką diagnostykę zapewnia m.in. pantomograf, aparat rentgenowski, który wykonuje pantomogram - panoramiczne zdjęcie szczęki i żuchwy, obrazujące ogólny stan zębów i struktur je otaczających. Pozwala ono na wykrycie m.in. próchnicy oraz na dokładne zaplanowanie zabiegu wszczepienia implantów.

Z kolei cefalogram, czyli zdjęcie cefalometryczne, precyzyjnie obrazuje boczne struktury czaszki. Jest to więc narzędzie niezbędne przede wszystkim w ortodoncji, gdyż pozwala na analizę wad zgryzu i ich korektę. Cyfrowe badania pantomograficzne i cefalometryczne zapewniają bardzo małą dawkę promieni rentgenowskich, są one całkowicie bezbolesne, a zdjęcia już po paru minutach są gotowe do wglądu.

Dzięki tomografii komputerowej 3D uzyskujemy przekrojowy obraz obiektu, który pozwala na analizę najdrobniejszych zmian.

Wykonujemy także punktowe zdjęcia RTG wewnątrzustne, które obrazują stan pojedynczych zębów i są najpowszechniejszą metodą rentgenowską w stomatologii.