iTero - skaner wewnątrzustny uzębienia w Periodencie

Tradycyjne wyciski nie zawsze były przyjemne. Masa mogła powodować nadwrażliwość, a duże łyżki odruch wymiotny lub dyskomfort pacjenta. Teraz w Periodencie dysponujemy najnowszym rozwiązaniem, które zastapi wyciski - komputerowy skaner 3D uzębienia iTero. 

To nowoczesna technologia, która przenosi obraz uzębienia pacjenta w bardzo wysokiej szczegółowości na ekran komputera. Dzięki temu stomatolog widzi dokładny obraz anatomiczny i może zaplanować skuteczne leczenie. Skaner iTero to wewnątrzustny skaner cyfrowy, wykorzystywany w stomatologii i ortodoncji. Jego działanie jest oparte na działaniu platformy iTero Element, posługującej się innymi technologiami, np. bliską podczerwienią, czyli NIRI, która w tym wypadku służy do wykrywania różnych chorób i anomalii wewnątrz jamy ustnej. Urządzenie ułatwia dokładną wizualizację i szeroki kąt widzenia. Tego rodzaju sprzęt jest szczególnie przydatny w ortodoncji i protetyce. Umożliwia wykonanie elektronicznego wycisku uzębienia. Jest to metoda bezinwazyjna i prosta.

iTero - zęby w 3D

Skaner iTero jest wykorzystywany przy leczeniu ortodontycznym, jak np. Invisalign, ale również w protetyce i implantologii. 

Obraz uzębienia można modyfikować w komputerze i zaplanować licówki, korony, mosty dokładnie dopasowane do indywidualnych uwarunkowań anatomicznych. Pacjent może również zobaczyć w 3D jak będzie postępowało jego leczenie ortodontyczne i jakich efektów może się spodziewać. Skaner iTero pozwala zaplanować leczenie i daje wgląd w jego ostateczny wynik. Umożliwia prześledzenie potencjalnych zmian, które będą możliwe po wdrożeniu leczenia i stosowania się do zaleceń specjalisty.
 

Skaner iTero – wycisk cyfrowy

 
Wycisk ma odzwierciedlać stan uzębienia. Jest niezbędny dla uzyskania modelu diagnostycznego, od którego zależą kolejne etapy leczenia ortodontycznego i protetycznego, a także modelu roboczego, z którego lekarz specjalista korzysta, przygotowując odpowiednio dopasowany do pacjenta aparat ortodontyczny lub protezę. Leczenie ortodontyczne skierowane jest do osób, które borykają się z wadami zgryzu. Nieprawidłowe ustawienie zębów ma wpływ na zdrowie pacjenta, a także jego samopoczucie.
Leczenie protetyczne koncentruje się z kolei na uzupełnieniu braków w uzębieniu, co skutkować powinno poprawą działania narządu żucia. Tradycyjna metoda pobierania wycisku polega na użyciu specjalnych łyżek pokrytych masą plastyczną. Kolejnym krokiem jest ich umieszczenie w jamie ustnej pacjenta. Dociśnięta do zębów masa zaczyna twardnieć. Odcisk jest gotowy. Wycisk cyfrowy dokonywany jest bez użycia łyżek i masy. Lekarz przy użyciu skanera wewnątrzustnego dokładnie skanuje uzębienie pacjenta. Trójwymiarowy obraz z urządzenia pojawia się na monitorze.
 

iTero – przebieg skanowania

iTero to skaner wewnątrzustny wyposażony w ręczną końcówkę, którą stomatolog umieszcza w ustach pacjenta. Jest mniejsza i wygodniejsza niż łyżki do wycisków. Lekarz stopniowo przesuwa nią wzdłóż linii zębów, a czuła kamera zbiera dokładny obraz i przesyła do komputera. Po chwili na ekranie możemy zobaczyć, jak wyglądają nasze zęby i co wymaga naprawy. Leczenie stomatologiczne stało się jeszcze prostsze i bardziej komfortowe. Cała procedura trwa około kilkunastu minut. Powstały w taki sposób zapis może stać się bazą do przygotowania modelu uzębienia, który następnie posłuży do zaplanowania kolejnych działań przez lekarza specjalistę.

 
Leczenie ortodontyczne i protetyczne wymaga podjęcia odpowiednich czynności. Jednym z warunków efektywnej pracy lekarza, skoncentrowanego na wyeliminowaniu wad zgryzu lub uzupełnienie braków w uzębieniu, jest dobrze zrobiony wycisk. Daje on pełne rozeznanie w układzie zębów pacjenta, a co za tym idzie – umożliwia dobranie metod leczenia, zwiększających szansę przyniesienia określonych rezultatów.

iTero Periodent Warszawa