iTero - skaner wewnątrzustny uzębienia w Periodencie

Tradycyjne wyciski nie zawsze były przyjemne. Masa mogła powodować nadwrażliwość, a duże łyżki odruch wymiotny lub dyskomfort pacjenta. Teraz w Periodencie dysponujemy najnowszym rozwiązaniem, które zastapi wyciski - komputerowy skaner 3D uzębienia iTero. 

To nowoczesna technologia, która przenosi obraz uzębienia pacjenta w bardzo wysokiej szczegółowości na ekran komputera. Dzięki temu stomatolog widzi dokładny obraz anatomiczny i może zaplanować skuteczne leczenie. 

iTero - zęby w 3D

Skaner iTero jest wykorzystywany przy leczeniu ortodontycznym, jak np. Invisalign, ale również w protetyce i implantologii. 

Obraz uzębienia można modyfikować w komputerze i zaplanować licówki, korony, mosty dokładnie dopasowane do indywidualnych uwarunkowań anatomicznych. Pacjent może również zobaczyć w 3D jak będzie postępowało jego leczenie ortodontyczne i jakich efektów może się spodziewać. 

iTero to skaner wewnątrzustny wyposażony w ręczną końcówkę, którą stomatolog umieszcza w ustach pacjenta. Jest mniejsza i wygodniejsza niż łyżki do wycisków. Lekarz stopniowo przesuwa nią wzdłóż linii zębów, a czuła kamera zbiera dokładny obraz i przesyła do komputera. Po chwili na ekranie możemy zobaczyć, jak wyglądają nasze zęby i co wymaga naprawy. Leczenie stomatologiczne stało się jeszcze prostsze i bardziej komfortowe. 

iTero Periodent Warszawa