Klinika Periodent - skuteczne wybielanie zębów w mieście Warszawa

Czy Twoje zęby mają żółty odcień albo nieestetyczne przebarwienia po kawie lub nikotynie? Ich kolor nie spełnia Twoich oczekiwań? Nie przejmuj się! Naturalną biel zębów może przywrócić profesjonalne wybielanie. Istnieją różne metody na wybielanie zębów. Warszawa to miasto, w którym mieści się klinika Periodent, gdzie szybko i skutecznie rozwiążesz problem nieestetycznych przebarwień.

Wybielanie zębów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Śnieżnobiałe zęby to już nie atrybut tylko osób publicznych, ale także pragnienie wielu tych, które chcą być postrzegane jako ludzie sukcesu. Zęby wybielamy także przed ważnymi wydarzeniami jak np. ślub, ale także dlatego, że po prostu chcemy zdrowo i dobrze wyglądać. Jak więc sprawić, żeby zęby były śnieżnobiałe? W trakcie wizyty w klinice Periodent lekarz / higienista zaproponuje Państwu indywidualnie dopasowaną do określonych potrzeb metodę wybielania. Zęby można wybielić już podczas jednej wizyty w gabinecie, ale możliwe jest to także w domowym zaciszu.

Wybielanie zębów Warszawa Periodent

Nie czekaj i umów się na wizytę! Zaproponujemy Ci odpowiednią metodę dla oczekiwanego efektu wybielenia. Skontaktuj się z nami i zapytaj o wolne terminy.

Najczęstsze przyczyny przebarwień zębów

Podstawowym czynnikiem wpływającym na utratę bieli uśmiechu jest upływ czasu. Wraz z upływem lat na zębach odkłada się osad i szkliwo ciemnieje. Spowodowane jest to również ścieraniem szkliwa oraz odkładaniem się barwnika w zębinie. Dodatkowo, na zębach, które mają szorstką, nierównomierną strukturę, łatwiej odkładają się barwniki i osad z tego, co jemy. Oczywiście na biel zębów niebagatelny wpływ mają też niewłaściwa dieta i nałogi. Zęby szybko tracą biel, jeśli pijemy duże ilości kawy i herbaty lub palimy papierosy. Nadużywanie octu i spożywanie dużej ilości cytrusów wpływa z kolei na erozję szkliwa. Mikropęknięcia mogą też powstawać w trakcie zgrzytania zębami podczas snu. Duże znaczenie mają także uwarunkowania genetyczne wpływające na przezierność szkliwa czy też przebyte choroby.

Oferowane przez Periodent 3 metody na wybielanie zębów

Lekarze z naszej kliniki proponują Pacjentom 3 metody na wybielanie zębów – u dentysty lub w domu.

 • Wybielanie nakładkowe (w domu)

  Wykonuje się je za pomocą indywidualnie przygotowanych przez stomatologa nakładek, na które aplikowany jest specjalny żel wybielający. Pacjent samodzielnie stosuje nakładki w domu - najczęściej na noc, w trakcie snu lub zakłada je na kilka godzin w ciągu dnia. Czas wybielania wynosi od kilku do kilkunastu dni. Uzależniony jest on od efektu jaki Pacjent chce uzyskać. Nadmienić należy jednak, że w trakcie procesu wybielenia nakładkowego może pojawić się nadwrażliwość zębów, co może spowodować wydłużenie trwania okresu kuracji. Skuteczność tej metody sięga nawet 90%.
 • Wybielanie za pomocą profesjonalnej lampy diodowej (w gabinecie) 

  Niewątpliwą zaletą tej metody jest uzyskanie zmiany koloru w krótkim czasie oraz pełna kontrola stomatologa / higienistki podczas zabiegu. Wybielanie zębów lampą w gabinecie Periodent w mieście Warszawa pozwala na ich rozjaśnienie w godzinę nawet do kilku tonów. Tajemnicą tego procesu są składniki preparatu uaktywniane pod wpływem odpowiedniej długości fal świetlnych i ich mocy emitowanych przez specjalną lampę. Skuteczność tej techniki jest bardzo wysoka, nawet w przypadkach, gdy zęby charakteryzują się ciemniejszym odcieniem od urodzenia. Wybielanie zębów lampą doskonale sprawdza się także w przypadku przebarwień po tetracyklinie i innych lekarstwach. Podkreślić też należy, że jest to doskonały sposób na bezpieczne i bezbolesne wybielanie zębów w Warszawie. W trakcie zabiegu szkliwo zębów nie zostaje w żaden sposób naruszone. Uzyskany efekt utrzymuje się bardzo długo w porównaniu z innymi technikami. Co równie ważne, wybielanie zębów lampą nie jest także szkodliwe dla wypełnień, koron czy mostów. Sam preparat służący do wybielania ma kontakt z zębami tylko przez 15 - 30 minut. Ponadto dzięki specyficznym właściwościom światła emitowanego przez lampę można zastosować najniższe konieczne stężenia substancji czynnej. Całkowity czas trwania wizyty wynosi około godziny. W jej trakcie Pacjent może wypoczywać i słuchać muzyki, a sam proces wybielania nadzorowany jest przez przeszkolonych w danej procedurze specjalistów. Aby jak najdłużej utrzymać efekt wybielania należy przez kilka dni po zabiegu zachować tak zwaną „białą dietę”. Oznacza ona, że należy unikać pokarmów i napojów powodujących przebarwienia (takich jak na przykład kawa, mocna herbata, czerwone wino, napoje typu cola, ciemne i silnie barwiące soki, warzywa oraz owoce).
 • Wybielanie laserowe (w gabinecie)

  Laserowe wybielanie zębów to kolejna oferowana przez Periodent w Warszawie bardzo skuteczna metoda. W jej przypadku czynnik wybielający aktywowany jest promieniowaniem laserowym. Z tego względu konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie oczu Pacjenta i personelu medycznego specjalnymi okularami. Po nałożeniu preparatu wybielającego i zabezpieczeniu dziąseł, lekarz naświetla zęby specjalną wiązką bezpiecznego światła laserowego.

Mogą Państwo mieć pewność, że wszystkie metody wybielania oferowane w klinice Periodent są w pełni bezpieczne dla zębów i dziąseł. Zawsze wykonywane są pod kontrolą lekarza, który jeszcze podczas wizyty zapozna się z Państwa oczekiwaniami. Wtedy też badamy stan zębów i dziąseł Pacjenta, a następnie dostosowujemy najlepszą dla Państwa metodę. W naszej klinice oferujemy Pacjentom nie tylko najskuteczniejsze, ale również bezbolesne wybielanie zębów w mieście Warszawa.

Umów wizytę wybielanie zębów Warszawa Bielany

Jaką metode wybielania zębów najlepiej wybrać?

Na tę decyzję składa się wiele czynników. Wybór zastosowanej procedury jest w głównej mierze uwarunkowany źródłem i stopniem przebarwień. Dla części Pacjentów w zupełności wystarczająca będzie metoda nakładkowa w domu, w przypadku innych zadowalające efekty uzyskamy tylko poprzez wybielanie zębów u dentysty przy zastosowaniu preparatów o wyższych stężeniach. Ponadto trzeba zaznaczyć, że efekty profesjonalnego zabiegu będą na pewno bardziej spektakularne (pod czujnym okiem stomatologa możliwe jest rozjaśnienie zębów o większą ilość odcieni) i zdecydowanie trwalsze (oczywiście tylko gdy Pacjent będzie stosował się do zaleceń stomatologa).

 
Nie bez znaczenia pozostają również kwestie finansowe, gdyż koszty poszczególnych metod są różne. Jeżeli zależy nam jednak na śnieżnobiałym uśmiechu warto zainwestować nieco więcej i cieszyć się nim dłużej. 
 
Na pewno podstawowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze metody są rekomendacje stomatologa. Po dokładnym wywiadzie z Pacjentem i diagnozie stanu uzębienia poleci on taki sposób na rozjaśnienie zębów, który najlepiej sprosta oczekiwaniom.
 
W szczególnie problematycznych i opornych przypadkach istnieje możliwość zastosowania metody łączonej, czyli wybielania zębów u dentysty dodatkowo z metodą nakładkową stosowaną przez Pacjenta w domu. Oczywiście decyzja podejmowana jest zawsze indywidualnie w zależności od konkretnego przypadku.

Czy wybielanie zębów jest szkodliwe dla szkliwa?

Wielu pacjentom wybielanie zębów kojarzy się z mechanicznym ścieraniem warstwy różnego rodzaju brudu i osadów. Skutkuje to obawą, że uszkodzi ono zęby. Zarówno na świecie, jak i w Polsce przeprowadzone zostały liczne badania, które wykazały, że profesjonalne wybielanie nie jest szkodliwe dla struktury zębów i nie zwiększa ich podatności na próchnicę. Dla zobrazowania - sześciogodzinny kontakt zęba z substancją wybielającą w stężeniu 10 procent można porównać do 3 minut kontaktu zęba z colą.

Wybielanie zębów - pytania i odpowiedzi

Jaką metodę wybielania wybrać? Jak przygotować się do zabiegu? Co to jest "biała dieta"? Czy wybielanie jest na zawsze? To tylko kilka pytań, które nurtują pacjentów zainteresowanych zabiegiem. Aby rozwiać Państwa wątpliwości zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad.

Dobrze wiedzieć, że...

 • efekt wybielania zębów uzależniony jest od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta - przebarwień i koloru właściwego zęba (nie ma możliwości wybielenia zębów do konkretnego odcienia wybranego przez Klienta); 
 • po wykonanym zabiegu biel na zębach utrzyma się długo, ale nie jest wieczna - po wybieleniu zęby będą stopniowo wracały do swojego poprzedniego koloru; 
 • efektowi wybielania nie poddają się wypełnienia kompozytowe i uzupełnienia protetyczne (takie jak na przykład plomby, licówki czy korony), jeśli takowe posiadamy po wybieleniu zębów powinniśmy je wymienić na takie o kolorze zbliżonym do uzyskanego efektu;
 • zabieg przeprowadzany w gabinecie składa się z trzech 10 – 15 minutowych cykli odbytych w trakcie jednej wizyty; 
 • wybielane są powierzchnie przedsionkowe zębów do drugiego przedtrzonowca („piątki”);
 • zazwyczaj lekka nadwrażliwość zębów utrzymuje się około 4 godzin po zabiegu, a w przypadku pęknięć szkliwa na wybielanych zębach może trwać do około 24 godzin od zakończenia wykonanej procedury; 
 • w zdecydowanej większości przypadków efekt wybielenia utrzymuje się od 6 miesięcy do aż 2 lat, natomiast trwałość koloru zębów po wybielaniu uzależniona jest między innymi od poniższych czynników: 
 1. Diety trwającej przez okres minimum 2 dni, zalecamy jednak 7 do 14 dni – konieczne jest utrzymywanie tak zwanej „białej diety” (szczegóły poniżej);
 2. Diety w późniejszym okresie po zabiegu;
 3. Stosowania specjalnych past podtrzymujących efekt wybielenia; 
 4. Nieużywania preparatów zawierających żelazo; 
 5. Nieużywania preparatów z chlorhexydyną; 
 6. Rezygnacji z palenia papierosów; 
 7. Rezygnacji z picia alkoholu o intensywnym kolorze (na przykład czerwone wino) czy napojów gazowanych;
 8. Stosowania się do zaleceń stomatologa bezpośrednio po wykonanym zabiegu.

 

wybielanie_zebow_warszawawa_periodent_vita

Przy wybielaniu zębów stosowana jest specjalna skala (między innymi Vita) służąca do oceny koloru uzębienia przed i po wykonaniu zabiegu. 

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów:

 • W przypadku silnej nadwrażliwości prosimy o zażycie 2 tabletek paracetamolu. Najlepiej zrobić to od razu po zabiegu. 
 • Przez tydzień nie jest wskazane stosowanie preparatów zawierających fluor. 
 • Przez minimum 48 godzin od wykonanego zabiegu (zalecane przez 7 dni) wskazane jest stosowanie tak zwanej „białej diety”. Oznacza to, że w tym czasie nie należy pić ani jeść produktów o intensywnym kolorze, które mają tendencję do barwienia. Do takich produktów należą szczególnie niewskazane:
 • buraki,
 • soki owocowe,
 • kawa i herbata (także zielona oraz biała)
 • wszelkie napary owocowe i ziołowe
 • wino czerwone
 • owoce (głównie leśne)
 • świeże warzywa
 • a także przyprawy takie jak na przykład curry, papryka, kukuma itp.
 • Nie wolno stosować żadnych tabletek do ssania ani preparatów do płukania gardła czy jamy ustnej.
 • Można jeść nabiał, drób, pieczywo, ryby, makaron, ryż, ziemniaki, pić wodę, mleko.
 • Najlepiej stosować delikatną pastę do zębów o właściwościach wybielających, na przykład Pearl White Beyond. 
 • Nie wolno palić papierosów 7 dni od zabiegu. Aby cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem najlepiej w ogóle nie palić ;) 
 • Brak stosowania w praktyce powyższych zasad może zniweczyć efekty wybielania. Ponadto może również spowodować pojawienie się trwałych przebarwień na zębach, których nie usunie się czyszczeniem, piaskowaniem ani kolejnym wybielaniem. 

Brak stosowania w praktyce powyższych zasad może popsuć efekty wybielania, spowodować pojawienie się trwałych przebarwień na zębach, których nie usunie się ani czyszczeniem, piaskowaniem, ani kolejnym wybielaniem.

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu wybielania zębów w gabinecie Periodent są:

 • wiek (poniżej 18 roku życia)
 • zabieg higienizacji jamy ustnej (usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie) wykonany w okresie krótszym niż 2 tygodnie od zabiegu wybielania
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby przyzębia
 • niestabilna cukrzyca
 • padaczka oraz choroba Parkinsona
 • alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe