Wybielanie zębów

Twoje zęby mają żółty odcień albo nieestetyczne przebarwienia po kawie i nikotynie? Kolor zębów nie spełnia twoich oczekiwań? Naturalną biel zębów może przywrócić profesjonalne wybielanie! Jest kilka metod wybielania zębów

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszychg zabiegów w stomatologii estetycznej. Śnieżnobiałe zęby to już nie atrybut tylko osób publicznych, ale także pragnienie wielu osób, które chcą być postrzegane, jako ludzie sukcesu. Zęby wybielamy przed ważnymi wydarzeniami, jak np. ślub, ale też, bo po prostu chcemy dobrze wyglądać. Jak sprawić, żeby zęby były śnieżnobiałe? Odwiedzając klinikę Periodent lekarz/higienista zaproponuje Państwu indywidualnie dopasowaną metodę wybielania. Zęby można wybielić już podczas jednej wizyty w gabinecie, a także w domowym zaciszu.

Wybielanie zębów Warszawa Periodent

Umów się na wizytę i dobierz odpowiednią metodę dla oczekiwanego efektu wybielenia. Zapytaj o wolne terminy: kontakt

Wybielanie zębów - 3 metody

Metody wybielania zębów:

 • Wybielanie nakładkowe (w domu)

  za pomocą indywidualnie przygotowanych przez stomatologa nakładek, na które aplikowany jest specjalny żel wybielający. Pacjent samodzielnie stosuje nakładki w domu, najczęściej na noc, w czasie snu lub na kilka godzin w ciągu dnia. Czas wybielania wynosi od kilku do kilkunastu dni w zależności od efektu jaki Pacjent chce uzyskać. Skuteczność tej metody sięga 90%.
 • Wybielanie za pomocą profesjonalnej lampy diodowej (w gabinecie) 

  zaletą tej metody jest uzyskanie  zmiany koloru w krótkim czasie oraz pełna kontrola stomatologa/higienistki podczas zabiegu. Metoda ta pozwala na rozjaśnienie zębów w godzinę do kilku tonów. Tajemnicą tego procesu są składniki preparatu uaktywniane pod wpływem odpowiedniej długości fal świetlnych i ich mocy emitowanych przez specjalną lampę. Skuteczność tej techniki jest wysoka, nawet gdy zęby charakteryzują się ciemniejszym odcieniem od urodzenia, a także w przypadku przebarwień po tetracyklinie i innych lekarstwach. Jest to bezpieczna i bezbolesna metoda wybielania zębów, której efekt utrzymuje się bardzo długo w porównaniu z innymi technikami. Nie jest szkodliwa dla zębów, wypełnień, koron czy mostów. Sam preparat do wybielania ma kontakt z zębami tylko przez 15 - 30 minut, a dzięki specyficznym właściwościom światła emitowanego przez lampę, można stosować najniższe konieczne stężenia. Cała wizyta trwa około godziny. W tym czasie Pacjent może wypoczywać i słuchać muzyki, a proces wybielania nadzorowany jest przez przeszkolonych w procedurze specjalistów. Aby utrzymać efekt wybielania należy przez kilka dni zachować tzw. „białą dietę”, czyli należy unikać pokarmów i napojów powodujących przebarwienia (m.in. kawa, mocna herbata, czerwone wino, napoje typu coca-cola, ciemne, silnie barwiące soki, warzywa i owoce).
 • Wybielanie laserowe (w gabinecie)

  bardzo skuteczna metoda, w której czynnik wybielający aktywowany jest promieniowaniem laserowym. W tym przypadku konieczne jest zabezpieczenie oczu Pacjenta i personelu medycznego specjalnymi okularami. Po nałożeniu preparatu wybielającego i zabezpieczeniu dziąseł, lekarz naświetla zęby specjalną wiązką bezpiecznego światła laserowego.

Wszystkie metody wybielania w klinice Periodent są w pełni bezpieczne dla zębów i dziąseł. Zawsze wykonywane są pod kontrolą lekarza, który jeszcze podczas wizyty zapozna się z Państwa oczekiwaniami. Wtedy też badamy stan zębów i dziąseł Pacjenta, a następnie dostosowujemy najlepszą dla Państwa metodę.

Umów wizytę wybielanie zębów Warszawa Bielany

Wybielanie zębów - pytania i odpowiedzi

Jaką metodę wybielania wybrać? Jak przygotować się do zabiegu? Co to jest "biała dieta"? Czy wybielanie jest na zawsze? Zapraszamy do przeczytania kilku porad.

Dobrze wiedzieć, że...

 • efekt wybielania zębów zależny jest od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta - przebarwień i koloru właściwego zęba (nie ma możliwości wybielenia zębów do konkretnego odcienia);
 • biel na zębach utrzyma się długo, ale nie jest wieczna, po wybieleniu zęby będą stopniowo wracały do swojego poprzedniego koloru;
 • efektowi wybielania nie poddają się wypełnienia kompozytowe i uzupełnienia protetyczne (np. plomby, licówki, korony);
 • zabieg gabinetowy składa się z trzech 10-15-minutowych cykli w trakcie jednej wizyty;
 • wybielane są powierzchnie przedsionkowe zębów do drugiego przedtrzonowca („piątki”);
 • zazwyczaj lekka nadwrażliwość zębów utrzymuje się około 4h, a w przypadku pęknięć szkliwa na wybielanych zębach nadwrażliwość może utrzymywać się do ok. 24 godzin od zabiegu; 
 • najczęściej efekt wybielenia utrzymuje się od 6 miesięcy do aż 2 lat; trwałość koloru zębów po wybielaniu zależna jest m.in. od:
 1. diety przez okres minimum 2 dni, zalecane 7/14 dni – konieczna tzw. „biała dieta” (szczegóły poniżej)
 2. diety w późniejszym okresie
 3. stosowania specjalnych past podtrzymujących efekt
 4. nieużywania preparatów z żelazem
 5. nieużywania preparatów z chlorhexydyną
 6. rezygnacji z papierosów
 7. rezygnacji z picia alkoholu o intensywnym kolorze (np. czerwone wino) czy napojów gazowanych

 

wybielanie_zebow_warszawawa_periodent_vita

Przy wybielaniu zębów stosowana jest skala (m.in. Vita) do oceny koloru przed i po zabiegu. 

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów:

 • W przypadku silnej nadwrażliwości proszę zażyć 2 tabletki paracetamolu, najlepiej zaraz po zabiegu.
 • Przez tydzień nie stosować preparatów z fluorem.
 • Przez min. 48h (zalecane przez 7 dni) jest stosowanie „białej diety”. Oznacza to, że w tym czasie nie należy pić ani jeść produktów o intensywnym kolorze, które mają tendencję do barwienia. Szczególnie niewskazane są: buraki, soki owocowe, kawa, herbata (także zielona, biała), wszelkie napary owocowe i ziołowe, wino czerwone, owoce (głównie leśne), świeże warzywa, a także przyprawy np. curry, papryka, kurkuma itp.
 • Nie wolno stosować żadnych tabletek do ssania ani preparatów do płukania gardła czy jamy ustnej.
 • Można jeść nabiał, drób, pieczywo, ryby, makaron, ryż, ziemniaki, pić wodę, mleko.
 • Najlepiej stosować pastę do zębów o właściwościach wybielających np. Pearl White Beyond.
 • Nie wolno palić papierosów 7 dni od zabiegu. Najlepiej w ogóle nie palić ;)

Brak stosowania w praktyce powyższych zasad może popsuć efekty wybielania, spowodować pojawienie się trwałych przebarwień na zębach, których nie usunie się ani czyszczeniem, piaskowaniem, ani kolejnym wybielaniem.

Przeciwskazaniami bezwzględnymi do zabiegu wybielania zębów są:

 • wiek (poniżej 18 roku życia)
 • zabieg higienizacji jamy ustnej (usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie) wykonany w okresie krótszym niż 2 tygodnie od zabiegu wybielania
 • ciąża i okres karmienia
 • choroby przyzębia
 • niestabilna cukrzyca
 • padaczka i choroba Parkinsona
 • alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe