Piece ceramiczne 

Nowoczesne piece ceramiczne są wykorzystywanymi na szeroką skalę urządzeniami, które znajdują zastosowanie głównie w protetyce stomatologicznej.

Nowoczesne piece do wypalania porcelany i synteryzacji tlenku cyrkonu, pozwalają nam na wykonanie większości stałych uzupełnień protetycznych na miejscu, często w ciągu jednej wizyty Pacjenta. Drobna korekta kształtu czy koloru uzupełnienia ceramicznego, nie oznacza już kilku dni oczekiwania i ponownego przyjazdu do kliniki. Jest to kwestia kilkudziesięciu minut potrzebnych na dokonanie stosownych zmian, wypalenia ceramiki i jej ostygnięcia. Szybkość i komfort to niezaprzeczalne zalety zarówno dla Pacjenta, jak i lekarza.
 

Ceramiczne korony – dlaczego są popularne?
 

Ceramiczne korony obecnie są najbardziej pożądane przez Pacjentów ze względu na szereg unikalnych właściwości. Po pierwsze, ceramiczne elementy są wygodne podczas użytkowania oraz trwałe. Po drugie, materiał, z którego są wykonywane ceramiczne korony oraz licówki, jest neutralny dla ludzkiego organizmu i nie wywołuje reakcji alergicznych. Dużym plusem ceramiki jest oczywiście jej właściwość odbijania światła, co wpływa na doskonały efekt estetyczny oraz dobre fizyczne właściwości, ponieważ Pacjenci często zwracają uwagę na uczucie naturalnej tkanki. Z tego względu ceramiczne korony sprawiają wrażenie naturalnych, a ich wygląd jest najbardziej zbliżony do wyglądu prawdziwych zębów.
 

Jak odbywa się proces wypalania?
 

Proces wypalania ceramicznej korony zęba w piecu polega na jej łączeniu z metalową podbudową. Dla uzyskania najlepszego maksymalnie naturalnego odcienia korony, masa ceramiczna podczas całego procesu jest nakładana warstwami. Każdej warstwie odpowiadają oddzielne warunki spiekania oraz chłodzenia. Piece ceramiczne, używane w naszej klinice zapewniają wysoki poziom dokładności utrzymania ustawionej temperatury, co bezpośrednio przekłada się na jakość wytwarzanych koron. Umieszczenie elementu korony wewnątrz cienkościennej ogniotrwałej komory zapobiega przedostaniu się zanieczyszczeń w postaci produktów spalania. Warunkiem powstania wysokiej jakości korony o doskonałych charakterystykach fizycznych oraz estetyce wykonania jest przestrzeganie zasad procesu technologicznego.