BLOG

08.12.2023Implanty zębowe - rodzaje i leczenie

Implanty zębowe Warszawa - rodzaje i leczenie

Martwisz się, że Twój uśmiech nie spełnia Twoich oczekiwań? Masz brakujące zęby, luźne protezy, lub problemy z żuciem? Rozwój w dziedzinie stomatologii pozwala na skuteczne i estetyczne przywracanie pełnej funkcji utraconym zębom. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań są implanty zębowe. W tym artykule przyjrzymy się bliżej leczeniu implantologicznemu, począwszy od rodzajów implantów, przez etapy leczenia, aż po korzyści i przeciwskazania.

Dla kogo są implanty zębowe?

Implanty zębowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które straciły jeden lub więcej zębów, bez względu na to, czy utrata wynikła z choroby, wypadku czy procesu starzenia się. Implanty mogą być również świetną alternatywą dla tradycyjnych protez, ponieważ zapewniają trwałość, komfort i estetyczny wygląd.

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Istnieje wiele rodzajów implantów zębowych. Dostosowywane są indywidualnie do różnych przypadków i potrzeb pacjentów. Implanty różnią się między sobą materiałami z jakich są wykonane, kształtem, a także sposobem osadzania w kości. Wśród popularnych rodzajów znajdują się implanty tytanowe oraz ceramiczne.

Etapy leczenia

Proces leczenia implantami zębowymi składa się z 4 etapów, które są kluczowe dla osiągnięcia trwałego i zdrowego efektu. Są to kolejno:

  1. Konsultacja i planowanie leczenia.
  2. Wszczepienie implantu w kość szczęki lub żuchwy.
  3. Proces gojenia.
  4. Zamocowanie korony protetycznej przywracającej naturalny wygląd zęba.

Czas trwania leczenia implantologicznego może różnić się w zależności od indywidualnych warunków pacjenta, liczby implantów oraz rodzaju planowanego zabiegu. Cały proces może trwać od kilku miesięcy do roku.

Ile kosztują implanty zębowe Warszawa?

Koszty implantów zębowych zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj implantu, ilość potrzebnych zabiegów czy lokalizacja gabinetu stomatologicznego. Warto jednak pamiętać, że implanty zębowe to inwestycja w zdrowie i komfort życia, która może przynieść długotrwałe korzyści.

Implanty - korzyści i przeciwskazania

Implanty zębowe są nie tylko trwałym rozwiązaniem, ale także przynoszą szereg korzyści, takich jak poprawa funkcji żucia, estetyki uśmiechu oraz utrzymanie struktury kości szczęki.

Niemniej jednak, istnieją również pewne przeciwwskazania, takie jak choroby ogólnoustrojowe czy niewystarczająca ilość kości szczęki. Przed przystąpieniem do leczenia lekarz przeprowadza szczegółowe badania pod kątem kwalifikacji do zabiegu, co zapewnia bezpieczeństwo procedury.

Implanty zębów - czy warto? - Warszawa Bielany PERIODENT

Umów się na konsultację w Warszawie

Jeśli rozważasz implanty zębowe w Warszawie i szukasz profesjonalnej opieki, zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego na Bielanach. Nasz doświadczony zespół stomatologów oferuje kompleksową opiekę na najwyższym poziomie.

 

Więcej na temat implantologii znajdziesz TUTAJ

Sprawdź aktualne ceny implantów zębowych Warszawa w cenniku.

Skontaktuj się z nami!