BLOG

22.05.2023Implanty zębów - czy warto?

Implanty Warszawa

Utrata jednego lub kilku zębów może znacznie wpłynąć na naszą jakość życia i samopoczucie. Nie tylko utrudnia to jedzenie i mówienie, ale także wpływa na wygląd naszej twarzy. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wypełnienie ubytków w uzębieniu są implanty zębów. Czym dokładnie są implanty zębów i czy warto zdecydować się na ich zastosowanie? Odpowiadamy na te i inne pytania.

  

Implanty zębów to małe śruby wykonane z tytanu, która są wprowadzane w miejsce brakującego zęba. Składają się z trzech części: implantu (metalowa śruba wprowadzona w kość szczęki lub żuchwy), abutmentu (łącznik między implantem a koroną zęba) oraz korony (czyli samej sztucznej części zęba). Wszystkie te elementy składają się na pełnoprawne zastępstwo brakującego zęba.

Kto może stosować implanty zębów?

Implanty zębów mogą być stosowane u większości pacjentów, którzy stracili jednego lub kilka zębów. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, np. choroby kości lub choroby ogólnoustrojowe. Zanim pacjent zdecyduje się na zabieg, musi przejść dokładną diagnostykę i konsultację z lekarzem stomatologiem lub implantologiem w Warszawie.

Czy implanty zębów są bezpieczne?

Implanty zębów są uznawane za bezpieczną i skuteczną metodę odbudowy utraconych zębów. W Warszawie, pod okiem wykwalifikowanych specjalistów stomatologicznych, takich jak chirurdzy stomatologiczni czy implantolodzy, procedury implantacji są przeprowadzane z najwyższą starannością i zgodnie z najnowszymi standardami medycznymi.

Dlaczego warto wypełniać ubytki w uzębieniu?

Wypełnienie ubytków w uzębieniu implantami stomatologicznymi jest bardzo ważne z kilku powodów. Po pierwsze, brakujący ząb może wpłynąć na naszą samoocenę i wygląd. Po drugie, zęby są wzajemnie powiązane i utrata jednego z nich może wpłynąć na układ zgryzu i powodować problemy z układem trawienia czy bóle głowy. Po trzecie, brakujący ząb powoduje, że kość szczęki lub żuchwy ulega zanikowi, co z kolei utrudnia uzupełnienie brakującego zęba w przyszłości.

Implanty zębów Warszawa – korzyści

Z implantami zębów wiąże się wiele korzyści. Po pierwsze, są one bardzo trwałe i wytrzymałe. Dzięki temu, że implant jest osadzony w kości, może pełnić funkcję naturalnego korzenia zęba, co pozwala na utrzymanie prawidłowej struktury i funkcji żującej. Kolejną zaletą implantów jest ich estetyka. Implanty wyglądają bardzo naturalnie i trudno odróżnić je od naturalnych zębów. Wreszcie, implanty zębowe pozwalają na przywrócenie pewności siebie i poprawę jakości życia. Brak zęba lub zębów często wpływa negatywnie na samoocenę i wywołuje kompleksy. Implanty pozwalają na powrót do normalnego funkcjonowania i cieszenie się życiem bez obaw o brakujące zęby.

Implanty zębów w Warszawie - koszty, na które warto się zdecydować

Koszt implantów zębowych jest jednym z największych czynników, które zniechęcają pacjentów do skorzystania z tej metody uzupełnienia brakujących zębów. Jednak warto pamiętać, że implanty są inwestycją w zdrowie i jakość życia, a ich koszt zależy od wielu czynników, takich jak liczba implantów, czy rodzaj materiałów. Implanty zębowe w Warszawie mogą być kosztowne na początku, ale w dłuższej perspektywie mogą okazać się bardziej opłacalne i trwałe niż tradycyjne metody.

 

Więcej na temat implantów zębowych Warszawa znajdziesz TUTAJ

Sprawdź aktualne ceny periodontologa w Warszawie w cenniku.

Skontaktuj się z nami!