BLOG

09.01.2024Implantologia

Czym jest implantologia?

Implantologia to dziedzina stomatologii zajmująca się wszczepianiem implantów dentystycznych w celu zastąpienia utraconych zębów. Implanty dentystyczne stanowią trwałe i skuteczne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili zęby z powodu urazu, choroby przyzębia czy innych problemów stomatologicznych.

Leczenie implantologiczne Warszawa – kiedy warto się zdecydować?

Implant zębowy to metalowy wkład, który jest chirurgicznie wszczepiany w kość szczęki lub żuchwy zastępując korzeń zęba. Na szczycie implantu umieszcza się łącznik (abutment), który łączy implant z koroną, czyli sztucznym zębem.

Implanty często stanowią ostateczne rozwiązanie dla osób, które straciły ząb, na przykład w wyniku nieudanego leczenia kanałowego lub urazu. Wykorzystanie implantów zębowych nie tylko umożliwia zatrzymanie degeneracji tkanki wyrostka zębodołowego, lecz również gwarantuje naturalny wygląd i komfort pacjentowi.

Implanty zębów - czy warto?

Etapy leczenia implantologicznego Warszawa

Leczenie implantologiczne obejmuje cztery kluczowe etapy, które są niezbędne do uzyskania trwałego efektu:

  1. Konsultacja i planowanie leczenia - rozpoczyna się od indywidualnej oceny pacjenta, analizy jego stanu zdrowia oraz ustalenia spersonalizowanego planu leczenia.
  2. Wszczepienie implantu w kość szczęki lub żuchwy - chirurgiczne umieszczenie implantu, który pełni rolę trwałej podstawy dla przyszłej protezy.
  3. Proces gojenia - okres, podczas którego implant łączy się z kością, zapewniając stabilność.
  4. Zamocowanie korony protetycznej - po pomyślnym zakończeniu procesu gojenia, na implant montuje się koronę protetyczną, przywracającą naturalny wygląd zęba.

Korzyści

Leczenie implantologiczne oferuje trwałe, naturalne i stabilne rozwiązanie dla utraconych zębów. Implanty zapewniają komfort, pełną funkcjonalność oraz estetyczny wygląd uśmiechu. Dzięki nim pacjenci zachowują strukturę kostną. Zabieg może poprawić również pewność siebie pacjentów, eliminując kompleksy związane z brakiem zębów.

Implanty zębowe - rodzaje i leczenie

Wskazania po zabiegu wszczepienia implantów zębowych

Po zabiegu implantologicznym, w celu zapewnienia skutecznego procesu gojenia, ważne jest przestrzeganie kilku wskazań. Są to przede wszystkim:

  • zakaz palenia i spożywania alkoholu,
  • ograniczenie wysiłku fizycznego,
  • ostrożność w kontakcie z implantem,
  • łagodzenie obrzęków w okolicy miejsca zabiegu,
  • dokładna i delikatna higiena jamy ustnej.

Równie ważne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza implantologa oraz regularne wizyty kontrolne, które ułatwiają monitorowanie postępu leczenia.

Implanty zębów

Terapia podtrzymująca w implantologii stomatologicznej

 

Poznaj cenę leczenia implantologicznego Warszawa TUTAJ