BLOG

25.05.2023Licówki - szybki i sprawdzony sposób na piękny uśmiech

Licówki (rodzaje licówek w Warszawie)

Słyszałeś o licówkach? Wiesz jakie są rodzaje licówek? To metoda upiększania uśmiechu znana wielu celebrytom i zyskująca na popularności. Te cienkie, przypominające naturalne zęby nakładki są idealnym sposobem na poprawę uśmiechu. Chcesz zamaskować przebarwienia, wyrównać uśmiech, a może zakryć szparę między zębami? W takim razie licówki to coś dla Ciebie!

Czym są licówki?

Licówki są cienkimi płatkami wykonanymi z porcelany lub kompozytu, które przykleja się na przednią część zębów, aby poprawić ich wygląd. Licówki mogą maskować niedoskonałości zębów, takie jak przebarwienia, pęknięcia, kształt lub rozmiar. Licówki nakłada się tylko na zdrowe zęby i wymagają wcześniejszej kwalifikacji do zabiegu. Dużą zaletą licówek jest to, że są trwałe, a efekt jest od razu widoczny i spektakularny.

Jakie są rodzaje licówek?

Istnieją różne rodzaje licówek, które różnią się materiałem, z którego są wykonane, a także trwałością, estetyką i ceną. Najpopularniejsze rodzaje licówek w Warszawie to:

  • licówki akrylowe – są najtańszym wariantem i stosowane są jako rozwiązanie tymczasowe przed założeniem właściwych licówek,
  • licówki kompozytowe (w tym bonding) - są wykonane z tworzywa używanego do uzupełnień. Są odporne na uszkodzenia, jednak łatwo się przebarwiają,
  • licówki ceramiczne (porcelanowe)   - są wykonane z porcelany. Jest to najdroższy wariant licówek, ale jednocześnie są najcieńsze, najbardziej trwałe i estetyczne. Idealnie odzwierciedlają naturalny wygląd uśmiechu i są odporne na przebarwienia i kamień nazębny.

Lekarz stomatolog pomoże Ci w wyborze najbardziej odpowiedniego rodzaju licówek dla Ciebie. Dostosuje on rodzaj licówek pod Twoje oczekiwania i potrzeby.

Dla kogo przeznaczone są licówki zębów?

Licówki są najlepsze dla pacjentów, którzy chcą poprawić wygląd swojego uśmiechu pod względem koloru, kształtu, długości lub ustawienia. Licówki mogą być stosowane w przypadku:

  • przebarwień zębów,
  • niewielkich ubytków lub ukruszeń,
  • chęci poprawy kształtu lub rozmiaru zębów,
  • diastemy, czyli przerwy między zębami,
  • niewielkich krzywizn zębów.

Powodów, dla których warto założyć licówki jest wiele. Jeśli planujesz skorzystać z tego rozwiązania stomatologii estetycznej pamiętaj, że Twoje zęby muszą być zdrowe.

Jak przygotować się do zabiegu z licówkami?

Przed wykonaniem zabiegu z licówkami należy odbyć wizytę kontrolą u protetyka w Warszawie, który sprawdzi Twój stan uśmiechu. Jeśli wszystko jest w porządku, wtedy czeka Cię zabieg higienizacji, a następnie założenie licówek. W przypadku, kiedy Twój uśmiech wymaga dodatkowego leczenia przez zabiegiem, trzeba słuchać zaleceń lekarza. Każdy stan zapalny, czy próchnica powinny być wyleczone przed podjęciem się zabiegu estetycznego.

Dlaczego warto wybrać licówki?

Uśmiech jest wizytówką człowieka, dlatego tak wielu pacjentów ma kompleksy z nim związane. Licówki pomagają pacjentom przywrócić pewność siebie i poprawiają ich samopoczucie. Dzięki nim pacjent nie czuje skrępowania, kiedy chce szeroko się uśmiechnąć.

Oprócz estetycznych zalet są także stomatologiczne. Te uzupełnienia protetyczne są bezpieczne dla zdrowia zębów i dziąseł. Do tego w przypadku niewielkich nierówności lub ubytków są pewnego rodzaju alternatywą do leczenia ortodontycznego.

Czy licówki mogą zastąpić aparat ortodontyczny?

Licówki mogą zastąpić aparat ortodontyczny tylko w niektórych przypadkach, gdy chcemy poprawić estetykę uśmiechu. Licówki mogą być rozwiązaniem przy niewielkich krzywiznach zębów, szparach, niewłaściwych rozmiarach. To rozwiązanie protetyczne nie może zastąpić aparatu ortodontycznego w leczeniu poważnych wad zgryzu. W takich przypadkach zalecane jest leczenie ortodontyczne.

 

Sprawdź aktualne ceny różnych rodzajów licówek w Warszawie w cenniku.

Skontaktuj się z nami!