BLOG

26.06.2023Periodontolog – kim jest i kiedy się do niego zgłosić?

Periodontolog w Warszawie

Zapalenie dziąseł, krwawienie i ból? To mogą być objawy chorób przyzębia. Co zrobić w takiej sytuacji i do kogo się zgłosić? Na szczęście istnieje specjalista stomatologii, który Ci pomoże - periodontolog. W tym artykule dowiesz się czym zajmuje się periodontolog, kiedy należy się do niego zgłosić i jak przebiega leczenie.

Periodontolog w Warszawie: Czym jest periodontologia?

Periodontologia to dziedzina stomatologii, która zajmuje się zapobieganiem, diagnozowaniem i leczeniem chorób przyzębia, czyli tkanek otaczających i podtrzymujących zęby. Periodontolog w Warszawie pomaga utrzymać zdrowe dziąsła i kości oraz zapewnić stabilność i estetykę uśmiechu.

Ta dziedzina stomatologii to między innymi leczenie paradontozy. Niewiele pacjentów zdaje sobie sprawę z istnienia tej choroby w odróżnieniu od próchnicy. Periodontologia w leczeniu paradontozy może zapobiec poważnym konsekwencjom tej choroby, które mogą obejmować nawet wypadanie zębów.

W leczeniu schorzeń z zakresu periodontologii pomoże Ci periodontolog w Warszawie.

Kim jest periodontolog?

Periodontolog leczy schorzenia i choroby przyzębia, czyli tkanek otaczających i podtrzymujących zęby. Do najczęstszych schorzeń i chorób leczonych przez periodontologa należą:

 • zapalenie dziąseł,
 • zapalenie przyzębia,
 • paradontoza,
 • rozchwianie zębów,
 • odsłonięcie szyjek zębowych,
 • kamień nazębny.

Powyższe schorzenia to przykłady chorób i problemów, które leczy periodontolog. Jednak pacjent nie zawsze wie, czy cierpi na którąś z nich. Dlatego ważne jest, aby znać objawy i czynniki ryzyka, które mogą świadczyć o potrzebie wizyty u tego specjalisty.

Leczenie paradontozy

Kiedy zgłosić się do periodontologa w Warszawie?

Wizytę u periodontologa powinno odbyć się, kiedy zauważy się u siebie przynajmniej jeden z charakterystycznych objawów. Należą do nich:

 • krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania zębów lub jedzenia,
 • obrzęk lub zaczerwienienie dziąseł,
 • odsłonięcie szyjek zębowych,
 • chwianie się zębów,
 • nieprzyjemny zapach z ust
 • metaliczny smak w jamie ustnej.

Te objawy mogą świadczyć o zapaleniu dziąseł lub zaniku kości szczęki, które mogą prowadzić do utraty zębów. Dlatego nie należy lekceważyć tych sygnałów i jak najszybciej skonsultować się z periodontologiem.

Zapalenie dziąseł - przyczyny i leczenie

Jakie zabiegi wykonuje periodontolog w Warszawie?

Zabiegi periodontologiczne dzielą się na dwie główne grupy: zabiegi eliminujące lub spłycające kieszonki przyzębne (czyli przestrzenie między zębem a dziąsłem) i zabiegi chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej (np. przeszczepy dziąseł lub kości). O tym, jaki zabieg zastosować u pacjenta decyduje periodontolog, po dokładnym wywiadzie i badaniu.

W naszym gabinecie Periodent w Warszawie nie tylko periodontolog rozpozna u Ciebie niepokojące objawy z tego zakresu. Wszyscy stomatolodzy pracujący w Periodent posiadają specjalistyczną wiedzę na ten temat. Dzięki temu są w stanie wykryć wczesne zmiany u naszych pacjentów i pokierować leczenie.

Periodontolog w Warszawie – jak wygląda wizyta?

Wizyta u periodontologa polega na dokładnym badaniu i ocenie stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta. Lekarz rozmawia z pacjentem o jego dolegliwościach i nawykach higienicznych, sprawdza stan błony śluzowej, dziąseł, przyzębia i kości (za pomocą zdjęć rentgenowskich), mierzy głębokość kieszonek dziąsłowych i ocenia ruchomość zębów. Na podstawie badania lekarz ustala plan leczenia i zaleca odpowiednie zabiegi periodontologiczne. Wizyta u periodontologa jest ważna dla zachowania zdrowia i piękna uśmiechu oraz zapobiegania poważnym chorobom przyzębia.

Periodontologia – Warszawa

Jeśli szukasz gabinetu, w którym stomatolodzy zaopiekują się Tobą od A do Z to koniecznie umów wizytę w Periodent. Znajdziesz nas przy ul. ul. Jana Kasprowicza 119E na Bielanach. Skontaktuj się z rejestracją pod numerem 506 077 047 i umów wizytę już teraz.

Więcej na temat periodontologii znajdziesz TUTAJ

 

Sprawdź aktualne ceny periodontologa w Warszawie w cenniku.

Skontaktuj się z nami!